E paprecedentë në Shkodër, plas grushti dhe karriget mes tifozëve, finalet e Boksit në një arenë dhune

0
119

Sherr masiv në finalet e kampionatit shqiptar të boksit. Në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” në Shkdoër, sfida finale mes Arjon Kajoshit të Vlalznisë dhe Alban Beqirit të Tiranës ka prodhuar dhunë dhe konfrontime fizike.

Fundi i ndeshjes ka parë fitues boksierin shkodran, me kundërshtarët që nuk ishin dakord. Trajnerë dhe tifozë janë bërë bashkë në parket dhe janë konfrontuar fizikisht me njëri-tjetrin. News24 bën me dije se mes të pranishmëve janë përdorur edhe karrigë veç grushtave.

E paprecedentë një situatë e tillë, që ka bllokuar për momentin edhe sfidat e tjera finale në këtë event sportive. Ndërhyrja e policisë ka qetësuar të pranishmit, në pritje të vijimit të aktivitetit./newssport

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here