Rastësia e frikshme/ Tërmeti gòdét Shqipërinë në të njëjtën datë dhe orë, ashtu si para dy vitesh!

0
29

Pak minuta më parë janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti në Tiranë.

Sipas EMSC-së, magnituda e tërmetit ishte 3.9 e shkallës Rihter.

Me epiqendër 22 kilometra në verilindje të Tiranës, lëkundjet janë ndjerë në Krujë, Durrës, Elbasan, Laç dhe zona të tjera përreth.

Vlen të theksojmë se para dy vitesh më (21.shtator 2019) në të njëjtën orë ka ndodhur lëkundja e fortë me rreth 4.9 ballë e cila më pas u pasua me lëkundjen tragjike të 26 nëntorit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here