Tronditet kryeqyteti, lëkundje të forta tërmeti në Tiranë, alarmohen qytetarët

0
173

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mesditën e sotme. Tërmeti me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter, e ka pasur epiqendrën në 200 km larg qytetit të Tiranës.

Lëkundjet janë ndjerë në kryeqytet dhe në disa qytete përeth. Instituti i Gjeoshkencave bën të ditur se tërmeti ka pasur një thellësi prej 1km.

Kujtojmë se para dy vitesh më (21.shtator 2019) në të njëjtën orë ka ndodhur lëkundja e fortë me rreth 4.9 ballë e cila më pas u pasua me termetin e 26 nëntorit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here