“Prostituta informacioni, injorantë”/ Rama: Është mendimi im për gazetarët

0
96

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga media spanjolle “El Pais”, për marrëdhënien me gazetarët.

Rama herë pas here ka përdorur etiketime , për gazetarët të tipit si, “prostitutat e informacionit”, “parazitët”, “pijanecët”, “armiqtë” ose “injorantët”.

“Unë nuk ofendova personalisht askënd,” shton ai, “Unë thjesht fola për fenomenin e lajmeve të rreme, akuzat, akuzat e pabazuara…pjesë e asaj që unë e quaj gazetari dembele. Dhe kush ndihet i fyer, ndoshta ai ka një problem”, është shprehur Rama për median spanjolle./CNA.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here