Korça pa energji elektrike, qytetaret ankohen tek OSHEE

0
52

Prej disa ditësh qyteti i Korçës ka pasur ndërprerje të vazhdueshme të energjisë elektrike. Kjo ka bërë që qytetarët të ankohen te OSHEE për shkak të këtyre ndërprerjeve dhe të keqmenaxhimit. Nuk dihet saktë se cilat janë zonat që tashmë janë pa energji elektrike.

‘Balkanëeb’ raporton se dhe pse qytetarët janë ankuar shpesh në ditët e fundit, ende nuk është zgjidhur asgjë nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë.

Mësohet se ndërprerja e energjisë ka ardhur si pasojë e motit të keq në qytet.

(a.b)/dosja.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here