As 60 sekonda/ Ndërpritet derbi i kryeqytetit, stadiumi kthehet në “flakë”

0
156

Aktualisht në stadiumin “Air Albania” po luhet derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, një sfidë shumë e rëndësishme për renditjen e kampionatit, por sidomos për prestigjin për të dy skuadrat. Ato vijnë në pozita të ndryshme dhe në situata të ndryshme.

Frikë si me rastin e Polonisë, zyrtarë të UEFA-s zbarkojnë në derbin e kryeqytetit
Nga njëra anë, trajneri Shehi ka patur luksin të zgjedhë mes të gjithë lojtarëve pasi nuk ka mungesa për këtë duel ku kërkon të konfirmojë përsëri ekipin e tij si kryesues në renditje.

Minuta 1′ Nërpritet ndeshja, tifozët e Partizanit hedhin flakadanë në fushë, Alban Hoxha shkon pranë tifozëve për të qetësuar tifozët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here