Ky është arbitri që vendosë drejtësi në ndeshjen, Angli – Shqipëri

0
73

Më 12 nëntor, në orën 20:45, Shqipëria do të zbresë në stadiumin “Ëembley” për të sfiduar vendasit e Anglisë.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja kanë ende shpresa për të prekur fazën “Play-Off”, teksa janë në vend të tretë në grup me 15 pikë, ndërsa para tyre është Polonia me 17 pikë dhe Anglia me 20 pikë.

Ndërkohë, janë bërë publikë edhe emrat e gjyqtarëve që do të vendosin drejtësi në këtë takim vendimtar për kuqezinjtë. Bëhet fjalë për një kastë gjermane të arbitrimit, teksa kryesor do të jetë Felix Zwayer, i cili së fundmi ka qenë i angazhuar në ndeshjen e Champions League mes Sheriff Tiraspolit dhe Inter.

Sakaq, asistentë të tij do të jenë Marco Achmüller dhe Jan Seidel, ndërsa në VAR do të jenë Bastian Dankert dhe Mike Pickel.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here