LAJM I FUNDIT/ Basha apo Berisha? Votohet në kryesinë e PD, del rezultati

0
126

Para pak çastesh është votuar në kryesinë e Partisë Demokratike për vendimin e kryetarit Lulzim Basha për të thirrur më 18 dhjetor Kuvendin Kombëtar.

Mësohet se votimi ka rezultuar 28 vota pro në favor të propozimit të Bashës dhe 3 kundër. Nga votat kundër mësohet se kanë qenë Aldo Bumçi dhe Ivi Kaso

Përpara se propozimi të hidhej në votim kanë braktisur mbledhjen anëtarët Edi Paloka, Albana Vokshi, Flamur Noka dhe Belind Këlliçi që njihen si mbështetës të ish-kryeministrit Berisha. ©LAPSI.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here