Furgoni tensionon familjarët, vëllai i Mateos hidhet nga porta, kërkon vrasësin

0
140

Tensione sërish në dyert e Gjykatës së Fierit. Mbërritja e një furgoni ka bërë që familja e Mateo Vasiut dhe të gjithë qytetarët që kanë ardhur për t’i mbështetur të dalin në dyert e Gjykatës së Fierit duke menduar se brenda tij ndodhej vrasësi Klodian Çalamanit.

Edhe pse forcat e policisë dëgjohen që tu thonë që brenda furgonit nuk ndodhet 38-vjeçari, kjo gjë nuk i ka ndaluar familjarët e të voglit të ndjerë.

Në një moment filmohet vëllai i Mteso që hidhet nga porta e Gjykaës së Fierit. Forcat e policisë e mbajnë nga krahët. Një prej efektivëve e ka marrë dhe e ka çuar tek dera e furgonit në mënyrë që vetë vëllai i 8-vjeçarit të shikonte që brenda në furgon nuk ishte vrasësi i vëllait të tij.

(F.m/dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here