Faqet e para të mediave/ Nga Gjermania akuzojnë skandalin mbi Topin e Artë

0
80

Të gjitha faqet sportive në botë hapen me edicionin e 65-të të Topit të Artë, të fituar nga Lionel Messi për të shtatën herë në karrierën e tij.

Mediat gjermane e konsiderojnë skandal renditjen në vendin e dytë të polakut Lewandowski, ndërkohë që Ronaldo nuk ishte i pranishëm fare në ndarjen e çmimeve.

Mundo Deportivo

“Alexia Putellas dhe Leo Messi, Topat e Artë për përjetësinë”

AS

“Alexia dhe Messi bëjnë histori!”

Marca

“Messi dhe Alexia, topa të artë për t’u mbajtur mend”

Sport

“Topi i Artë blaugrana”

BBC

“Messi fiton Topin e Artë për të shtatën here rekord”

L’Equipe

“I patejkalueshëm”

Le Parisien

“Topi i Artë 2021: me suksesin e tij të shtatë, a është Messi lojtari më i mirë i të gjitha kohërave?”

Olè

Messi: “Kam arritur të bëj realitet një ëndërr”

Bild

“Skandal! Lewandowski përfundon i dyti”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here