Messi fitoi “Topin e Artë”, ja sa vota më shumë mori krahasuar me Lewandowskin

0
154

Ylli i PSG-së, Lionel Messi për herë të 7-të në karrierë fitoi “Topin e Artë”.

Argjentinasi arriti të mposhte Robert Lewandowskin për të cilin gjatë fjalës argjentinasi u tregua modest duke thënë se këtë çmim prestigjioz e meritonte polaku i Bayern Munchen.

126 gazetarë nga anë e mbanë bota votuan për më të mirin e vitit 2021 dhe Lionel Messi ishte më i votuari.
Argjentinasi kishte 613 pikë, plot 33 pikë më shumë se Lewandowski që u rendit i dyti (580 pikë).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here