Fshihet çdo foto, video dhe poster i shfaqjes “Prefekti” nga faqja e Teatrit Kombëtar

0
76

Videot, fotot dhe posterat e shfaqjes “Prefekti” sapo u fshine nga cdo media sociale te Teatrit Kombëtar.

Kujtojmë se rivënia në skenë e komedisë “Prefekti” nga Teatri Kombëtar, ku vihet në lojë prefekti Qazim Mulleti ka rindezur debatin mbi veprat e kohës së regjimit komunist që denigron disa prej figurave historike.

Por mbesa e Qazim Mulletit, personazhit real në veprën “Prefekti” që u rilexua më 28 nëntor nga aktorët e Teatrit Kombëtar tha se risjellja e veprës ishte e dhimbshme për të dhe familjarët e saj.

(E.D/faxweb.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here