‘Do marrin hak ndaj Kaçifasit’, paralajmërimi i historianit Llalla: Grekët do pushtojnë jugun e...

Historiani Arben Llalla ka paralajmëruar se në datën 22-26 shtator trupat speciale greke do të zbarokojnë në Shqipëri. Me anë të një statusi në Facebook, Llalla shkruan se rreth 100...

Taksat e reja mbi shtëpitë

Ndonëse qytetarët e Tiranës duhej të vet deklaronin sipërfaqe të banimit pranë zyrave të ujësjellësit deri më 15 shtator në bazë të cilës do të paguajnë taksën e banimit,...

“Të shkojmë tek Bashkia”, ekipi i Vllaznisë pesë muaj pa paga

30 punonjës të fushës sportive Reshit Rusi në Shkodër kanë prej 5 muajsh që nuk kanë marrë pagat. Në një deklaratë për mediat kryetari i BSPSH, Albert Tukaj ka...

Mesazhet e koduara që po ‘trazojnë’ PS-në/ Bujar Kapexhiu publikon perlën e rradhës

Pak përpara se Presidenti Ilir Meta të niste dëshminë e tij në Komisionin Hetimor Parlamentar, një tjetër lajm i rëndësishëm po konsumohej në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Kryeministri...

Ngatërroi himnin e Shqipërisë, flet spikeri francez: Gabim i rëndë, s’kam fjetur dy netë

Ngatërrimi i himnit të kombëtares tonë në stadiumin “Stade De France” bëri bujën e botës. Menjëherë pas gabimit me himnin e flamurit, ku në vend të atij shqiptar u luajt...

Skandali/ Kamera e “Stop” tregon prostitucion në Tiranë e fëmijë tutorë të mamasë

Emisioni “Stop” sjell sonte me zë dhe figurë një tjetër kamera të fshehtë. Prostitucion në rrugë e pranë pallateve. Pamje skandaloze, që shqetësojnë banorët dhe fëmijë të mitur, që ndihmojnë...

”Me kërkesë të miqve ndërkombëtarë”, Krasta poston mesazhin e fortë për lirinë e gazetarëve...

“Edhe gazetari i fundit i lirë ka mirënjohjen time”, kjo është dekarata e bërë pak kohë më parë nga gazetari Adi Krasta, të cilën e ka rikthyer sot në...

Nga 1 tetori, shqiptarët do të përgjohen me dedektivë

Në Zvicër, midis viteve 2009 dhe 2016, detektivët u përdorën në rreth 220 hetime në vit. Dy të tretat e atyre që u përshkuan u shpallën fajtorë për mashtrim,...

Njihni të riun shqiptar që e ka ndarë mendjen: O bëhet deputet, o s’ka

Shkumbin Demolli është një 23 vjeçar i cili po synon të bëhet deputet. Ai po kandidon seriozisht për këtë post në Kosovë, nën siglën e Partisë Euro-Atlantike. I riu, i...

Grida Duma paralajmëron: Ka përgjime të tjera të ministrave socialistë, keni për të parë…

Partia Demokratike do të publikojë materiale që tregojnë se zyrtarë të mazhorancës janë të përfshirë në ngjarje kriminale. Kështu u shpreh ish-deputetja demokrate, Grida Duma ne një intervistë në...

TE FUNDIT

“3 dekada që ikim”/ Agim Xhafka: Deri sa të largohet i fundit që do...

Agim Xhafka përmes një statusi në rrjetet sociale ka publikuar një foto të anije “Vlora”, të gushtit të vitit 1991. Xhafka bashkëngjitur fotos, ka shkruar...

Luna Vjollca pozon super sensuale me bikini (Foto)

Moderatorja Luana Vjollca ka festuar me një foto provokuese faktin që fansat e saj shtohen dita ditës në rrjetin social Instagram. Ajo ka treguar se...