Sulmi mbi bazën amerikane ku mbahen të ‘fshehur’ alienët, prenotohen të gjithë hotelet me...

Fushata “Sulmi mbi Zonën 51” që tani ka arritur më shumë se 1 milion ndjekës në Facebook është bërë e njohur në përmasa globale. Edhe pse themeluesi i kësaj fushate...

“Ferri i teknologjisë së lartë”, burgu ku El Chapo do të mbyllë ditët

Burgim i përjetshëm, plus 30 vite. Ky ishte dënimi që mori narkotrafikanti më famëkeq i momentit, Joaquin El Chapo Guzman, i shpallur fajtor për dhjetë akuza tepër të rënda...

Video/Nëndetësia sovjetike ende fut frikë 30 vjet pas fundosjes: Rrjedhje alarmante e rrezatimit bërthamor...

Nëndetësia sovjetike u fundos 30 vjet më parë në Norvegji: studiuesit zbulojnë rrjedhje rrezatimi Një përqendrim i rrezatimit rreth rrënojave 800,000 herë më të larta se normale. Ky është zbulimi...

VIDEO/ Po jepte meshën para mijëra njerëzve, “fluturon” prifti. Arsyeja është…

Një grua shtyu nga skena një prift gjatë kohës që ky i fundit mbante meshë përpara besimtarëve. At Marcelo Rossi po fliste në Cachoeira të Brazilit, kur një grua vrapoi...

Ligji i ri/ Ukraina do t’i tredhë të gjithë pedofilët dhe përdhunuesit

Parlamenti i Ukrainës, Rada Verkhovna, ka miratuar një ligj që lejon tredhjen e pedofilëve personat përdhunuesve. Ligji u miratua më 11 korrik dhe do të hyjë në fuqi një ditë...

Plas keq sherri në sallën e gjyqit, vëllezërit sulmojnë vrasësin e nënës së tyre

Ky është momenti shokues kur dy vëllezër, djemtë e një gruaje të vrarë, sulmuan në sallën e gjyqit vrasësin e nënës së tyre, përpara se gjykata të merrte vendimin...

A është ky fundi i botës? Në Itali bie breshër i madh sa grushti

Të mërkurën, në Pescara, Abbruzzo – një rajon në verilindje të Romës - banorët përjetuan një stuhi të frikshme shiu dhe breshëri me madhësi sa grushti. Banorët i quajtën “plumba...

Tifozja seksi që ‘’çmendi’’ tifozët e futbollit tentoi të ndërpriste edhe Kupën e Amerikës…por...

Pasi u bë e famshme me futjen në fushë, gjatë finales së Champions-it mes Liverpulit dhe Totenhemit, modelja seksi, Kinsi Volanski, kishin planifikuar të bënin një tjetër goditje të...

SHBA kërkon sekuestrimin e 12 miliardë dollarë të El Chapo

Qeveria amerikane kërkoi sot sekuestrimin e rreth 12,6 miliardë dollarëve të narkotrafikantit meksikan Joaquin Guzman “El Chapo”, që përkon me një vlerësim të të ardhurave të realizuara nga karteli...

VIDEO/ Tërmet 7.1 ballë në Kaliforni, moderatorja futet poshtë tavolinës

Tërmeti prej 7.1 ballë që ka rënë në Kalifornia ka tronditur mijëra qytetarë amerikanë. Mes tyre edhe dy drejtuesit e lajmeve të CBS, të cilët ishin në transmetim live. Të...

TE FUNDIT

Thirrja publike e akademikut: Koha që të veprojmë, pasiviteti dhe gjumi janë të pafalshme…

Akademiku Artan Fuga i është drejtuar me një thirrje të hapur stafeve të universiteteve që të reagojnë dhe veprojnë sipas të gjitha të drejtave...

Kemi lloma lle wi_fi” turizmi ne vendin tone

Për të gjithë ju që menduat se foto e meposhtme është “Phoshop”, na lini t’ju themi se gaboheni! E shkrepur në një prej plazheve të...