TE FUNDIT

Landi Hysi ‘shpërthen’ me notë proteste për burrat që vrasin e përdhunojnë gratë: Ka...

Dhuna ndaj grave dhe abuzimi seksual është një fenomen tepër shqetësues në shoqëri. Duke marrë shkas nga ngjarjet e fundit të ndodhura në vend, këngëtari...

A e dini cila ka qenë fotografia e parë e postuar në Instagram?

Rrjeti social më i përdorur në botë, Instagram, u lançua më 6 tetor të vitit 2010. Bashkëthemeluesit e aplikacionit, Kevin Systrom dhe Mike Krieger i...