E rëndë/ Humb jetën sapo del nga deti pjestari i Maratonës Kombëtare të Notit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sarandë para pak minutash. Një nga pjesëtarët e Maratonës Kombëtare të Notit të grupmoshave 10-80 vjeç ka ndërruar jetë. Mark Ademi, 72 vjeç...

Tërmeti shkund Jugun e Shqipërisë, ja epiqendra

Ndihen lëkundje tërmeti të forta në Jug të vendit. Sipas raportimeve të para, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.8 dhe epiqendra 5 km larg Himarës.

Valbonë/ Shkëputet guri dhe i bie në këmbë, plagoset alpinistja

Alpinistja Ura Ibrahimi është plagosur në pjesën e këmbës teksa po ngjitej në malin e Rragamit në Parkun Kombëtar të Valbonës. “BalkanWeb” mëson se alpinistja ka qenë duke u ngjitur...

E rëndë në Itali, shqiptari gjendet i vdekur në makinë

Mediat italiane shkruajnë se trupi i pajetë i një shqiptari 27 vjeç u gjet brenda një makine tip “Volksvagen Polo”. Siç raportojnë mediat e vendit fqinj, i riu shqiptar Serxhio...

Zhduket në Llogara një çift nga Hungaria

Një çift nga Hungaria ka dhënë alarmin SOS. Ata janë bllokuar në malin e Llogorasë dhe kanë kërkuar ndihmë. Sipas burimeve të policisë, çifti ka dalë për të eksploruar...

Një pikë karburanti shpërthen në flakë, 3 të plagosur

Një pikë karburanti ka shpërthyer në flakë në afërsi të Lezhës. “LSA” ka siguruar një video, e cila tregon tymin dhe flakët. “BalkanWeb” mëson se tre persona kanë mbetur...

Të shtëna me armë në autostradën Tiranë-Durrës, breshëri plumbash ndaj një lokali

Në orët e para të mëngjesit, në rrugën dytësore të autostradës Tiranë -Durrës , në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të lokalit në...

Plagosje me armë zjarri në Shkodër

Një person ka mbetur i plagosur në Bushat të Shkodrës. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për dokumentimin e ngjarjes. Ende nuk dihen shkaqet, ndërsa i...

Tentojnë ti vjedhin shtëpinë dhe përleshet me grabitësit, përfundon në spital 48-vjeçari

Më datë 21.08.2019, rreth orëz 02:35, në fshatin Pjeshkë, Durrës, tre persona, njëri prej tyre me armë zjarri kanë tentuar të vjedhin banesën e shtetasit F.M. 48 vjeç, por...

VROJTUESI BREGDETAR NE VELIPOJE RIKTHEN NË JETË PUSHUESIN 15-VJEÇAR

Ndërhyrja në kohë e një vrojtuesi sot në Plazhin e Velipojës, i ka shpëtuar jetën një 15-vjeçari që rrezikoi të mbytej. Rodens Lesha i ka dhënë ndihmen e parë pushuesit...

TE FUNDIT

“3 dekada që ikim”/ Agim Xhafka: Deri sa të largohet i fundit që do...

Agim Xhafka përmes një statusi në rrjetet sociale ka publikuar një foto të anije “Vlora”, të gushtit të vitit 1991. Xhafka bashkëngjitur fotos, ka shkruar...

Luna Vjollca pozon super sensuale me bikini (Foto)

Moderatorja Luana Vjollca ka festuar me një foto provokuese faktin që fansat e saj shtohen dita ditës në rrjetin social Instagram. Ajo ka treguar se...