Aktori humorit Shkodran, Zef Deda

Zef Deda është një nga komedianët më të mirë të Shqiperisë, i cilësuar edhe si Charlie Chaplin i Shqiperisë . Lindi ne Shkoder më 27 Korrik 1950. Eshtë shkolluar...

Kisha kremton sot festën e Zojës Ndihmëtare.

Kjo e ditë e Zojës së Bekuar Ndihmëtare nis të përkujtohet që në kohën e Papës së madh marian e dominikan, shën Piut V (1566-1572). Papa i kërkoi Zojës...

Shtëpitë e Idromenos dhe Pashko Vasës u kthyen “në kinema” në Shkodër

Banesat karakteristike të Kolë Idromenos e Pashko Vasës, u rigjallëruan dhe u kthyen në kinema të hapura për tre netë në Shkodër. Aty u shfaqën filmat pjesëmarrës në edicionin e...

Plasin barcaletën me Edi Ramën në Kosovë: Rama, berberi dhe klienti…

Gjatë ditës së sotme në rrjetet sociale kanë filluar të bëhën publike barcaleta të cilat ironizojnë kryeminstrin e vendit tonë. “Njeri shkon ne Kosove te berberi te qethet. Berberi ne...

Islanda shokon Eurovisionin që mbahet në Izrael, shpaloset banderolë ku shkruhet “Palestine” (video)

Gjatë momenteve të votimit, në festivalit europian të këngës “Eurovision”, ka patur një “incident” nga Islanda. Këngëtarët e grupit muzikor “Hatari”, shpalosën një banderolë, me një mesazh politik, ku...

Jonida Maliqi shkëlqen në EUROVIZION, ”djeg” skenën dhe ngre në ”peshë” të gjithë publikun!...

Jonida Maliqi e ka nisur me këmbë të mbarë performancën e saj në finale në skenën e “Eurovizion-it” në Izrael. Këngëtarja shqiptare ka shkëlqyer në këtë përfaqaësim para publikut...

Nis edicioni i tretë i Festivalit të “Re-së”, 214 artisë performojnë në 15 ditë

Për të tretin edicion radhazi, nisi dje Festivali i Resë, “Cloud Fest”, ku për 15 ditë me radhë, 214 artistë nga 18 shtete të botës, do t’i dhurojnë publikut...

HISTORI TË DY KËNGËVE SHKODRANE

Kenga “Krisi Topi” degjohet shpesh e kenduar bukur nga Bik Ndoja dhe Shyqyri Alushi .kjo kenge eshte krijuar mbi 245vite me pare. Teksti i kesaj kenge eshte shkruar nga...

Kush e “vrau” Estradën?!

Duket sikur “Estrada e Shkodrës” ka marrë jetë nga vitet 1950 dhe sidomos në vitin 1954 me tashmë titullimin e ri “Estrada në Penxhere” që u luajt te ish...

“FRIKACAKU BAHET TRIM” VJEN NË TEATRIN “MIGJENI”

“Frikacaku bahet trim” është komedia më e re e cila do të vihet në skenën e teatrit “Migjeni” . Trupa e estradës së teatrit po përgatitet dita ditës për...

TE FUNDIT

VIDEO+18/ Nudo në dritaren e hotelit për të parë protestën e opozitës në Tiranë

Protesta e opozitës të shtunën pati mjaft kuriozitet. Një pjesë e kureshtarëve shkuan vetë në qendër të Tiranës, të tjerë e ndoqën nga e...

11 Njerëz të Famshëm që Vërtetuan se Thjeshtësia është Fuqi

Shpesh duket se të famshmit nuk e kuptojnë jetën e një personi të zakonshëm. Megjithatë, ka nga ata që, pavarësisht nga mundësitë e pakufizuara...