Sot, ditë tersi/ Çfarë fshihet pas datës famëkeqe 13 shtator?

Për këdo që s’është në dijeni, sot jemi në atë që konsiderohet si “e premtja e tersit”. Njerëz në mbarë botën kanë bindjen se në një datë të tillë, fatkeqësitë...

Belgjikë-Holandë, ja kufiri më i çuditshëm në botë (Foto)

Ndodhet mes Belgjikës dhe Holandës kufiri më i çuditshëm në botë. Ai gjendet në Baarle-Nassau, një komunë holandeze në provincën Brabante. Në brendësi të tij ndodhet enklava belge e Baarle-Hertog,...

VIDEO/ Plasin bastet në rrjetet sociale, gjeni moshën e këtij tifozi

Në ‘Twitter’ kanë “shërthyer” postimet pasi një “burrë i vogël” është parë në tribunën e stadiumit duke tymosur cigare. Kjo ndodhi gjatë ndeshjes Fenerbache-Bursaspor, një ndeshje bamirësie në Turqi, paratë...

“Daily Mail” tregon listën e liqeneve më të bukur në botë, mes tyre edhe...

Së fundmi prestigjiozja “Daily Mail” ka publikuar listën e liqeneve më të bukur në botë. Mbështetur në kushtet natyrore dhe bukurinë e rrallë, pjesë të listës ata kanë bërë edhe...

Të gjithë në sulm, paratë po bien nga qielli…[FOTO/VIDEO]

Njerëzit vërsulen për paratë e hedhura nga këmbana e kishës katolike. Dhe ky ritual i çuditshwm ndiqet prej 50 vitesh në qytetin e vogël Guarambare në Paraguaji. Në ceremoninë e...

Njihuni me rrugët më të bukura dhe më të veçantat në botë [FOTO]

E njihni shprehjen? Udhëtimi mund të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Dhe kjo shprehje vlen pikërisht për të njohur disa nga rrugët më të vecanta në të gjithë...

12-të personazhe të Disney të bazuara në njerëz real

Gjatë historisë, Disney ka krijuar histori të mahnitshme që kanë qenë pjesë e jona që nga fëmijëria. Shumë nga personazhet aty janë bërë të preferuarit tanë dhe disa prej...

Shifra marramendëse, gazetari paguan 100 mijë dollarë një gotë birrë

Një gazetar australian ka zbuluar në rrjetin social Twitter se ka konsumuar në Britaninë e Madhe gotën e birrës më të shtrenjtë në histori, pasi pagoi për të thuajse...

Një burrë përdor mesazhet e rrugës së qytetit për të bërë mijëra njerëz të...

Kur Vince Rozmiarek filloi vullnetarisht si menaxher zyrtar i bordit të mesazheve në rrugët e bashkësisë gjashtë vjet më parë, me siguri nuk mendoi se kjo do ta bënte...

VIDEO/ Ushqimi i pazakontë i një restoranti, ‘ajër i pjekur’

Një restorant italian ka dalë me një meny krijuese për të ushqyer klientët dhe njëkohësisht për t’u kujdesur për kaloritë e tyre dhe… ka ofruar, ajër të skuqur. E njohur...

TE FUNDIT

“3 dekada që ikim”/ Agim Xhafka: Deri sa të largohet i fundit që do...

Agim Xhafka përmes një statusi në rrjetet sociale ka publikuar një foto të anije “Vlora”, të gushtit të vitit 1991. Xhafka bashkëngjitur fotos, ka shkruar...

Luna Vjollca pozon super sensuale me bikini (Foto)

Moderatorja Luana Vjollca ka festuar me një foto provokuese faktin që fansat e saj shtohen dita ditës në rrjetin social Instagram. Ajo ka treguar se...