Nga pasarela në spital/ Kur të rrëshqet këmba në sfilatë

Një sfilatë kërkon shumë punë. Orë te gjata përgatitjesh, dieta të rrepta dhe disiplinë. E duket se jo të gjitha modelet e përballojnë stresin siçduhet. Nën dritat e forta të...

Çdo njeri duhet t’i provojë këto 10 GJËRA para se t’i mbushë 35 vjet!

Shanset janë të mëdha se ende nuk i keni realizuar shumicën e dëshirave që i keni pasur në jetë. Në fakt, shanset janë të mëdha që asnjëherë nuk e keni...

Njihuni me kompaninë ku punëtorët e caktojnë vetë rrogën

Ndoshta do t’ju duket një ëndërr por në Britani ka një kompani ku ju e caktoni vetë rrogën tuaj. Menaxherja 25 vjeçare e zhvillimit të biznesit, Cecilia Manduca tha për...

Foto/ Njerëzit që duken sikur kanë ardhur nga një planet tjetër, por nga cili?

Disa njerëz kanë një imagjinatë përtej normales, aq sa duket sikur nuk i përkasin këtij planeti. Si në rastet më poshtë… Dhe pyetja është nga vijnë këta njerëz? Top Channel

Ninulla e tifozëve kroatë pushton rrjetin!

Kur kujtojmë tifozët e futbollit na vijnë në mendje koret e fuqishme të tyre nga shkallët e stadium në mbështetje të skuadrës së zemrës. Por një video e tifozëve kroatë,...

Njihuni me ministren që shkon në punë me tren dhe merr bukën me vete...

Një qytetare suedeze duke pritur trenin për në shtëpi pas mbarimit të orarit të punës?! Në fakt, kjo që shihni në foto, është Ylva Johansson, Ministre e Punësimit e Qeverisë...

9 mësime për jetën që nuk i mësoni në shkollë

Ndonjëherë në jetë, vazhdojmë të bëjmë të njëjtat gabime pa pushim, pa nxjerrë një mësim, derisa realiteti na “godet”. Herë të tjera, disa vendime janë aq të vështirë, saqë shpesh...

Jeni e pa harrueshme nëse keni këto karakteristika

Mirësjellja Kudo, kudo ku ajo shkon, tregon mirësjellje. Nuk ka rëndësi se sa herë do të injorohen vëmendja, bujaria dhe zemërgjerësia e saj, ajo nuk do të ndryshojë kurrë. Pavarësia Nëse një...

Të harxhosh miliona euro për të shëmtuar një “bishë të kuqe” si Ferrari

Mund të thuash me bindje të plotë se njerëzit e famshëm nuk kanë se ku t’i çojnë paratë e tyre duke gjetur mënyra nga më të ndryshmet për t’i...

“Topalli çokollatë e zezë”, recetat e Dumës për politikën, Salianjin e krahason me…

E ftuar në Top Channel, në një format sportiv dhe të shpenguar, ish deputetja Grida Duma është shfaqur me një sens po aq sportiv ndaj pyetjeve të jumoderatorëve “Në...

TE FUNDIT

“3 dekada që ikim”/ Agim Xhafka: Deri sa të largohet i fundit që do...

Agim Xhafka përmes një statusi në rrjetet sociale ka publikuar një foto të anije “Vlora”, të gushtit të vitit 1991. Xhafka bashkëngjitur fotos, ka shkruar...

Luna Vjollca pozon super sensuale me bikini (Foto)

Moderatorja Luana Vjollca ka festuar me një foto provokuese faktin që fansat e saj shtohen dita ditës në rrjetin social Instagram. Ajo ka treguar se...