10 Gjëra që ju Ndihmojnë të Kontrolloni Zemërimin Përpara se të “Shpërtheni”…

Zemërimi është një emocion i natyrshëm dhe ndonjëherë i dobishëm që pasqyron gjendjen tonë të brendshme. Kjo na ndihmon të identifikojmë instinktivisht dhe t’u përgjigjemi situatave të rrezikshme. Zemërimi mund...

”Më ka brerë ndërgjegjja, s’ia fal dot vetes”, Eno Popi rrëfen pengun e vetëm...

Në qoftë se do të gërmonit në Instagramin e disa prej personazheve të njohura  në vendin tonë, do të gjenit jo pak detaje nga jeta e tyre private, por...

Nuk mund ta besojme sa vite ka “mbi shpatulla” Mbretëresha e bukurisë shqiptare; Ja...

Valbona është personazhi që e duan të gjithë, prej më shumë se njëzet e pesë vjetësh. Ajo thotë se kjo ndodh ngase është natyrale dhe jo ekstravagante.  Ndoshta ajo...

“Deri dhe gishtat e këmbës i kanë njësoj…” Ben Derhemi rrëfen marrëdhënien e veçantë...

Ben Derhemi nuk është vetëm një nga aktorët më të mirë shqiptarë, por njëkohësisht, edhe një nga baballarët më të përkushtuar, çka e dëshmon jo vetëm bashkëshortja, Iva Korumi,...

Vera po vjen: 5 kategori produktesh që ju duhen për udhëtim dhe që i...

Tashmë shitjet online në Shqipëri janë duke u bërë gjithnjë e më të rëndësishme dhe të lehta. Edhe në vendin tonë ka një platformë e cila konkurron denjësisht dyqanet...

Njihuni me fëmijët jo-të pasur të Instagramit – Foto

Le të tregohemi të sinqertë, që sa herë shohim një fëmijë të kamur në Instagram, që na tregon jetën e tij luksoze, rrobat e tij të shtrenjta dhe pushimet...

Revoltohet Albana Osmani: Ju drejtohem “monstrave” atje jashtë

Albana Osmani e ka nisur ditën sot e revoltuar. Moderatorja e njohur ka shpërthyer me një status në llogarinë e saj në Instagram, ku i drejtohet të gjithë njerëzve që...

Cilat qytete shqiptare kanë gratë dhe burrat më ‘dembelë’

Duke veçuar pjesën e shqiptarëve që është në kërkim të një pune, shumë të tjerë zgjedhin vetë të mos punojnë. Së fundmi, INSTAT ka raportuar treguesin e shkallës së inaktivitetit...

A e dini se çfarë ngjyre është personaliteti juaj? Zbulojeni…

Psikologët thonë se të gjithë ne kemi ngjyra që i përshtaten personalitetit tonë dhe për të zbuluar këtë ka disa teste. Më poshtë do të jenë të listuara disa pyetje,...

E dini pse flisni gjatë gjumit?

Të paktën një herë në jetë na kanë thënë të gjithëve se një natë më parë kemi folur në gjumë. Sa e sikltshme mund të jetë të thuash gjëra...

TE FUNDIT

VIDEO+18/ Nudo në dritaren e hotelit për të parë protestën e opozitës në Tiranë

Protesta e opozitës të shtunën pati mjaft kuriozitet. Një pjesë e kureshtarëve shkuan vetë në qendër të Tiranës, të tjerë e ndoqën nga e...

11 Njerëz të Famshëm që Vërtetuan se Thjeshtësia është Fuqi

Shpesh duket se të famshmit nuk e kuptojnë jetën e një personi të zakonshëm. Megjithatë, ka nga ata që, pavarësisht nga mundësitë e pakufizuara...