Moti i acartë “mbërthen” vendin, ja sa shkojnë temperaturat nesër…

Nëse e sotmja ishte një ditë e acartë përgatituni pasi as e nesërmja nuk premton rritje temperaturash. Përkundrazi IGJEUM parashikon që këtë të martë vendi të “mbërthehet” nga temperatura edhe...

I ftohti pushton vendin, ja kur pritet të bjerë borë…

Reshjet e dëborës dhe temperaturat e ftohta kanë mbërthyer vendin. Sa i përket reshjeve, sot pritet dëborë në 90% të vendit duke përshirë edhe zonat e ulëta siç është Tirana...

Po bëheni gati për Vitin e Ri? Ja si do të jetë moti natën...

Ndërsa dita e sotme u karkakterizua nga temperatura të ulta, e njëjta situatë do të vijojë edhe për ditën e nesërme. Meterologët shprehen se pritet që nga e enjtja të...

Alarmi i sinoptikanëve, vjen i ftohti Siberian

Meteorologët e Ballkanit kanë dhënë alarmin për rikthimin e të ftohti siberian. Po këtu nuk përjashtohet dhe Shqipëria. Sipas meteorologëve duke nisur nga mbrëmja e sotme në territorin e Ballkanit...

Kujdes, sot shi dhe rrufe…

Sot i gjithë vendi do të përfshihet nga reshje shiu intensive të shoqëruara me shkarkesa elektrike dhe stuhi në veriperëndim dhe jugperëndim. Po në mesditë situata do të përmirësohet disi...

Nxirrni xhupat! Ja kush do të jenë ditët më të ftohta të javës. Priten...

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke diktuar mot të kthjellët por të ftohtë. Fundjava parashikohet të jetë e kthjellët por...

Këtë vit nuk ka ‘DIMËR’. Del parashikimi i motit për muajin nëntor, temperaturat do...

Duket se dimri do dhe ca kohë që të vijë. Parashikimet për muajin nëntor na dëshmojnë të dhëna të mira për të gjithë ata që nuk e durojnë dot...

Iku vapa, nga nesër vjeshtë dhe dimër bashkë

Një vjeshtë e pazakontë ka rezultuar kjo e këtij vit. Po nga mbrëmja e sotme dhe për gjatë gjithë javën e ardhëshme pritet të shfaqet vjeshta e vërtetë, madje...

Shi në fundjavë?! Zbuloni çfarë pritet të ndodhë me motin, ka surpriza!

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta mbeten dominante deri në mesditë kur vranësirat dendësohen në zonat malore, kryesisht veriore. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të vijojë me kthjellime dhe...

Më shpejt nga sa e prisnit! Meteorologët japin lajmin e mirë: Ja kur pritet...

Ditëve të nxehta mesa duket u ka ardhur fundi, dhe duke nisur nga java e ardhshme, temperaturat do të ulen me disa gradë. Madje meteorologët parashikojnë që do të kemi...

TE FUNDIT

“Nëse i do për fëmijë mos merr”, fermerët “vrasës” injektojnë te frutat dhe perimet...

Rritja e produkteve me hormone është një rrezik i cili po shtohet dita-ditës. Në një vëzhgim në Kuçovë dhe Berat, Fiks Fare ka zbuluar...

Video shokuese/ Nëna godet me rrip fëmijët, bashkëjetuesi gjerman i hedh burrin nga shkallët

Kjo histori vjen nga Dortmundi i Gjermanisë me kërkesë të gjyshërve. Prindërit e Orest Malokut denoncojnë dhunën që bashkëshortja ushtron mbi djalin e tyre...