‘Buburrecat po më gërryejnë’, mesazhi i FORTË i Ramës, me kë e ka kryeministri:...

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një mesazh të dyshimtë sot në takimin e përjavshëm të bashkëqeverisjes. Teksa po fliste për shkeljet e ligjit nga administrata dhe denoncimet që vijnë...

“S’më gjejnë as edhe një gjobë makine”, Mark Babani reagon pas denoncimit të PD-së

Partia Demokratike ka kërkuar ditën e sotme nisjen e verifikimit për kryebashkiashkiakun e Vaut të Dejës, Mark Babani, pasi sipas PD, dyshohet se ai ka fshehur ndalime, denime dhe...

“Plan për të djegur Kuvendin” Meta e zbulon në Kuvend: C’pritej në protestën e...

Ndërsa listoi arsyet pse vendosi të shfuqizojë dekretin që anulonte zgjedhjet e 30 qershorit, presidenti Ilir Meta, tha se primare ishte siguria kombëtare dhe stabiliteti i vendit. Meta zbuloi për...

Basha përkujton 73-vjetorin e Kryengritjes së Postribës: Tronditi themelet e regjimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përkujtuar sot 73-vjetorin e Kryengritjes së Postribës . Përmes një statusi në Facebook, Basha shprehet se kjo ishte kryengritja e parë antikomuniste në...

Pas furtunës së Valdrin Pjetrit, PS cakton katër koordinatorët për veriun

Pas furtunës që u shkaktua nga rasti i Valdrin Pjetrit, i cili nuk arriti të ulet asnjë ditë në karrigen e Kryebashkiakut në Shkodër, Partia Socialiste ka intensifikuar lëvizjet...

Negociatat/“Blerje masive votash dhe asnjë i arrestuar”, Gjermania “godet” Shqipërinë

Deputetët e CDU/CSU qëndrim unison për Shqipërinë. Votimet e 30 qershorit kanë qenë të vjedhura dhe votat janë blerë në masë. Nuk ka asnjë dënim të zyrtarëve të përfshirë...

“O down, ik qërohu”, nënkryetari i parlamentit fyen rëndë komentuesin: Më bëre për të...

Nënkryetari i Kuvendit Myslim Murrizi nuk e ka mbajtur dot veten përpara një qytetari që e ka krikuar në lidhje me një status që ka bërë. Teksa Murrizi shkruante në...

“Do përçajmë Shqipërinë”, nuk kanë fund ‘perlat’ e Hajdarit, gafa e radhës në Kuvend...

Deputetja Rudina Hajdari ka bërë një tjetër gafë në seancën e parë të sesionit të ri Parlamentar. Teksa fliste për reformat e ndërmarra nga grupi i saj i demokratëve,...

FATURA/ Kur Sali Berisha në vitin 2009, paguante 2695 dollarë hotelin në SHBA, si...

Një faturë e dalë nga ministria e drejtësisë për shpenzime delegacioni (700 euro), ka bërë që PD të mësyjë në sulm ndaj ministres së drejtësisë duke e paraqitur si...

Dështojnë zgjedhjet e Ramës! Gjykata e Durrësit jep vendimin e pabesueshëm për kandidaten e...

Gjykata e Durrësit nuk ka miratuar kërkesën e kandidates për bashkinë e Durrësit nga radhët e PS, Valbona Sako, për konfirmimin e mandatit. Kjo për shkak se partia Bindjen Demokratike...

TE FUNDIT

“3 dekada që ikim”/ Agim Xhafka: Deri sa të largohet i fundit që do...

Agim Xhafka përmes një statusi në rrjetet sociale ka publikuar një foto të anije “Vlora”, të gushtit të vitit 1991. Xhafka bashkëngjitur fotos, ka shkruar...

Luna Vjollca pozon super sensuale me bikini (Foto)

Moderatorja Luana Vjollca ka festuar me një foto provokuese faktin që fansat e saj shtohen dita ditës në rrjetin social Instagram. Ajo ka treguar se...