Apokalipsi në Greqi, çfarë la pas zjarri – FOTO

Me largimin e flakëve, niveli i shkatërrimit shfaqet para syve i plote: shumica e Matit, resorta e bukur bregdetare, e kthyer në epiqendrën e zjarreve më të rënda pyjore...

Tragjedia në Athinë, raportohet për shqiptarë në mesin e të plagosurve

Në mesin e 162 personave të shtruar në spital si pasojë e flakëve që kanë përfshirë periferinë e Athinës raportohet të ketë edhe disa shqiptarë. Shumica e të plagosurve që...

Athina në flakë, dy të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Më shumë se 100 banesa dhe dhjetëra makina janë djegur si pasojë e zjarrit që përfshiu zonën periferike të Athinës, në vendin e quajtur Kineta. Qindra forca zjarrfikëse u hodhën...

Flet kryeprifti shqiptar i Ulqinit për kishën që Kisha serbe do ta marrë nën...

Të dielën një numër i komunitetit shqiptar nga Ana e Malit dhe zyrtarë vendor të Komunës së Ulqinit, protestuan ndaj pranisë së përfaqësueseve të Kishës Ortodokse Serbe në qytetin...

Shqiptarët dëbojn radikalin serb Amfillohije, nga kisha shqiptare në Ulqin (Video)

Kumtesë për opinion e Lidhjes Demokratike ne Mal te Zi Lajmi në mjetet e komunikimit publik elektronik, se Kisha pravosllave Serbe, të dielën në orën 9:00, në mënyrë të organizuar...

Skifteret shqiptare bëjnë kërdinë në Greqi (foto)

7 gra me origjinë shqiptare të cilat funksionin si grup kriminal dhe vidhnin dyqane në Athinë kanë rënë në pranga. Policia greke ka bërë publike edhe fotot e tyre, duke...

Mediat greke: Ka marrëveshje për emrin: “Republika Veriore e Maqedonisë”

Biseda telefonike mes kryeministrave të Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, pritet të jetë kyçe dhe të qartësojë para opinionit nëse palët kanë tejkaluar dallimet për emrin...

Thaçi takohet me zyrtarin e DASH: Kosova nuk pranon ndarje, shkëmbim territoresh apo autonomi

Thaçi takohet me zyrtarin e DASH: Kosova nuk pranon ndarje, shkëmbim territoresh apo autonomi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi priti në një takim ndihmës sekretarin amerikan të Shtetit për Çështje...

Vendosen tabelat e para në gjuhën shqipe në aeroportin ndërkombëtar të Shkupit

Ka nisur zëvendësimi i tabelave në rrugë edhe në gjuhën shqipe, pas hyrjes në fuqi të vendimit të Qeverisë së Maqedonisë për heqjen e emrit të aeroportit të Shkupit...

Demarkacioni, LDK akuzon për ndryshim të marrëveshjes mes partive

Anëtarët e Komisionit të Punëve të Jashtme në Kuvendin e Kosovës votuan për ndryshimin e projektligjit të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Në draftin e ndryshuar është përfshirë...

TE FUNDIT

VIDEO+18/ Nudo në dritaren e hotelit për të parë protestën e opozitës në Tiranë

Protesta e opozitës të shtunën pati mjaft kuriozitet. Një pjesë e kureshtarëve shkuan vetë në qendër të Tiranës, të tjerë e ndoqën nga e...

11 Njerëz të Famshëm që Vërtetuan se Thjeshtësia është Fuqi

Shpesh duket se të famshmit nuk e kuptojnë jetën e një personi të zakonshëm. Megjithatë, ka nga ata që, pavarësisht nga mundësitë e pakufizuara...