Haradinaj injoron keq Edi Ramën, refuzon t’i japë dorën në përvjetorin e pavarësisë

Kryemnistri i Shqipërisë Edi Rama ka qenë i pranishëm ditën e sotme ne Kosovë, ku për 11-vjetorin e Pavarësisë u organizuan një sërë aktivitetesh. Para Teatrit Kombëtar në Prishtinë ka...

“Ferri’ në Athinë, njerëzit zhyten me vrap në det…[VIDEO]

Ndonëse kanë kaluar disa ditë nga zjarri apokaliptik i cili gjunjëzoni zonën e Atikës në Athinë pamje të tjera tronditëse vijnë nga dita e ferrit. Njerëz të tmerruar që vrapojnë...

Apokalipsi në Greqi, çfarë la pas zjarri – FOTO

Me largimin e flakëve, niveli i shkatërrimit shfaqet para syve i plote: shumica e Matit, resorta e bukur bregdetare, e kthyer në epiqendrën e zjarreve më të rënda pyjore...

Tragjedia në Athinë, raportohet për shqiptarë në mesin e të plagosurve

Në mesin e 162 personave të shtruar në spital si pasojë e flakëve që kanë përfshirë periferinë e Athinës raportohet të ketë edhe disa shqiptarë. Shumica e të plagosurve që...

Athina në flakë, dy të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Më shumë se 100 banesa dhe dhjetëra makina janë djegur si pasojë e zjarrit që përfshiu zonën periferike të Athinës, në vendin e quajtur Kineta. Qindra forca zjarrfikëse u hodhën...

Flet kryeprifti shqiptar i Ulqinit për kishën që Kisha serbe do ta marrë nën...

Të dielën një numër i komunitetit shqiptar nga Ana e Malit dhe zyrtarë vendor të Komunës së Ulqinit, protestuan ndaj pranisë së përfaqësueseve të Kishës Ortodokse Serbe në qytetin...

Shqiptarët dëbojn radikalin serb Amfillohije, nga kisha shqiptare në Ulqin (Video)

Kumtesë për opinion e Lidhjes Demokratike ne Mal te Zi Lajmi në mjetet e komunikimit publik elektronik, se Kisha pravosllave Serbe, të dielën në orën 9:00, në mënyrë të organizuar...

Skifteret shqiptare bëjnë kërdinë në Greqi (foto)

7 gra me origjinë shqiptare të cilat funksionin si grup kriminal dhe vidhnin dyqane në Athinë kanë rënë në pranga. Policia greke ka bërë publike edhe fotot e tyre, duke...

Mediat greke: Ka marrëveshje për emrin: “Republika Veriore e Maqedonisë”

Biseda telefonike mes kryeministrave të Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, pritet të jetë kyçe dhe të qartësojë para opinionit nëse palët kanë tejkaluar dallimet për emrin...

Thaçi takohet me zyrtarin e DASH: Kosova nuk pranon ndarje, shkëmbim territoresh apo autonomi

Thaçi takohet me zyrtarin e DASH: Kosova nuk pranon ndarje, shkëmbim territoresh apo autonomi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi priti në një takim ndihmës sekretarin amerikan të Shtetit për Çështje...

TE FUNDIT

“3 dekada që ikim”/ Agim Xhafka: Deri sa të largohet i fundit që do...

Agim Xhafka përmes një statusi në rrjetet sociale ka publikuar një foto të anije “Vlora”, të gushtit të vitit 1991. Xhafka bashkëngjitur fotos, ka shkruar...

Luna Vjollca pozon super sensuale me bikini (Foto)

Moderatorja Luana Vjollca ka festuar me një foto provokuese faktin që fansat e saj shtohen dita ditës në rrjetin social Instagram. Ajo ka treguar se...