4 grupet e njerëzve që e kanë ndaluar ngrënien e shegës; Rastet kur fruti...

Thuhet e besohet se shega është fruti i jetëgjatësisë, i pasur me aq enzima, minerale, vitamina e lëndë ushyqese sa kuron e parandalon shumë probleme shëndetësore. Për shegën janë kryer...

Shega fruti juaj i preferuar? Por ja si ndikon në organizmin tuaj brenda 30...

Të mirat që vijnë kur hani shegë janë të provuara shkencërisht. Shegët kanë aftësinë të mbrojnë shëndetin dhe ofrojnë përfitime unike. Librat e shenjtë të besimeve të ndryshme fetare e...

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk konsumoni bukë

Kohët e fundit, shumë njerëz po ndjekin regjime ushqimore që synojnë eliminimin e karbohidrateve për një kohë të caktuar. Me karbohidrate e kemi fjalën me bukën, makaronat, pijet e gazuara,...

Ja Çfarë i Ndodh Trupit Tuaj Nëse Ecni 25 Minuta Çdo Ditë !

Ecja është një ushtrim krejtësisht i lirë dhe i lehtë, që kërkon shumë pak përpjekje dhe përmirëson jo vetëm mirëqenien tuaj fizike, por edhe atë mendore. Nëse jeni duke kërkuar...

Përdorni OKI kundër dhimbjeve? Ja vendimi i ri për medikamentin që shkakton efekte anësore...

Një nga barnat më të përdorura kundër dhimbjeve, OKI (80 mg) nuk do të shitet më në asnjë farmaci pa recetë. Vetëm Oki Task, i cili shitet në farmaci me...

Lëng shege dhe hurma arabe: kombinimi perfekt që zhbllokon arteriet, mbron zemrën dhe parandalon...

Kombinimi i shegës dhe hurmave me farë është një kombinim perfekt për të parandaluar bllokimin e arterieve. Kjo është një përzierje e cila mund të zvogëlojë forcimin në zemër...

As mos guxoni t’i fusni në gojë, mjekët gjinekologë ndalojnë këto ushqime për të...

Të sillni në jetë një foshnjë, është një arsye e mirë për të vlerësuar edhe mënyrën tuaj të jetesës. Tanimë do të ushqeheni për dy veta (për vete dhe foshnjën),...

Nga patatet tek orizi: 10 ushqimet që s’duhen ngrohur kurrë në mikrovalë

Mikrovala është një pajisje elektroshtëpiake shumë praktike dhe epoka e shpejtësisë për fat të keq ka arritur edhe në tryezë. Por një furrë mikrovale ka shumë anë të errëta dhe...

Kujdes! Këtë pjatë porcelani mos e përdorni, është e rrezikshme. Apeli i fortë i...

Inspektorati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut, në kuadër të monitorimit të sigurisë konsumatore, ben apel per gjithe konsumatoret te mos blejne nje produkt te fundit me rrezikshmeri te larte. “Konsumatorët...

Fëmijët po i gëlltit plastika! Studimi më i fundit alarmon shkencëtarët

Enti Federal i Mjedisit ne Gjermani ka gjetur tek pothuajse të gjithë fëmijët e kontrolluar mbetje plastike. Studimi bazohet në analiza të bëra në periudhën 2003-2017, thotë DW, dhe rezultati...

TE FUNDIT

Merkel i jep goditjen finale Ramës: Për Shqipërinë pati shumë debate, kam folur me...

Kancelarja Angela Merkel e ka bërë të qartë se Shqipëria nuk ka bërë mjaftueshëm për çeljen e negociatave, ndërsa vlerësoi me superlativa punën e...

“Gjermania ka rezerva ndaj Shqipërisë”, Angela Merkel shfaqet pa entuziazëm: Nuk diskutohet anëtarësimi…

Kancelarja gjermane Angela Merkel e cila ka mbajtur një konferencë për shtyp me median pas përfundimit të samitit të 28 vendeve të BE-së të...