SHKODËR, Premiera “REIGEN” ne Teatrin Migjeni…

Drama erotike “Reigen” ka ardhur si premierë në teatrin “Migjeni” të Shkodrës. Një dramë e shkruar nga Artur Schnitzler erdhi me regji të austriakut Alois Galle si pjesë e...

Spitali rajonal i Shkodres ku hyrja vazhdon te jete me pagese

Trau i vendosur në spitalin rajonal të Shkodrës, nga ku cdo qytetar duhet të paguajnë rreth 100 lekë të reja për hyrje kanë shkaktuar mjaft pakënaqësi tek shumë drejtues...

Jo vetëm Lumi i Shalës, Lugina e Kirit një perlë turistike në Shkodër

Nga Besar Bajraktaraj Bukuritë natyrore në qytetin e Shkodrës, nuk kanë të “mbaruar”. Nëse mendoni që destinacioni turistik i zbuluar së fundmi në Lumin e Shalës, është i fundit në...

“ROMANCË” NË PEDONALEN TE URA E BUNËS…(foto)

Ne Shkoder natyrisht qe ka plot vende te bukura dhe tipike per tu vizituar. Disa prej tyre jane kalaja Rozafa, shtepia muze “Oso Kuka”, dy pedonalet e ketij qyteti...

BUM APLIKIMESH NË UNIVERSITETIN E SHKODRËS

Interesim të shtuar kanë shfaqur maturantët për Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi” për vitin e ri akademik 2018-2019. Këtë të martë të gjithë aplikantët gjejnë në faqen zyrtare të universitetit...

SHËN RROKU, LUTJE PËR VIKTIMAT NË ITALI

E ka nisur me një lutje për viktimat e tragjedisë në Itali predikimin e tij në meshën e shenjtë për festën e Shën Rrokut në Shirokë arqipeshkvi i Shkodrës...

VAZHDON LARJA E DEZINFEKTIMI I RRUGËVE TË SHKODRËS

Bashkia Shkodër në faqen e tyre zyrtare kanë publikuar një video ku e shoqëronin me mbishkrimin “Vazhdon larja dhe dezinfektimi i rrugëve në qytetin e Shkodrës. Mëngjesin e sotëm ka...

TAKIM NË PREFEKTURËN SHKODËR “KATASTROFAT NUK NJOHIN KUFIJ”

Lidhur me katastrofat e përbashkëta natyre të Shkodrës dhe Malit të Zi, në Prefekturën Shkodër u zhvillua një takim për prezantimin e një projekti të përbashkët ndërkufitar, për mbrojtjen. Objektivat...

MESI NIS DITËN ME PROJEKTIN E SHIROKËS

Zv/Kryeministrja e Shqipërisë, Senida Mesi, e ka nisur këtë të premte me një postim interesant për fillimin e punimeve për rikonstruksionin e sheshit të Shirokës. “Projekti “Për Rikualifikimin e Bregut...

130 TURISTË ÇDO DITË NË ZYRËN E INFORMACIONIT NË SHKODËR

Muajt korrik dhe gusht kanë patur një rritje të madhe për zyrën e informacionit turistik në Shkodër. Përgjatë 40 ditëve një numër i madh turistësh janë afruar për të...

TE FUNDIT

Shefqet KRASNIQI: Femrat që shkojnë në plazh janë prostituta, deti është haram i madh...

Ish- imami i Xhamisë së Madhe, Shefqet Krasniqi thotë se shkuarja në det është një prej harameve (mëkateve) më të mëdha për myslimanët. Sipas tij,...

Drejtori i qarkullimit apelonte drejtuesit e mjeteve, pas tij ndodh aksidenti (Video)

Teksa drejtuesi i policisë rrugore Mitat Tola ishte duke dhënë një mesazh për mediat, dhe po apelonte për të qenë më të kujdesshëm gjatë...