Facebook merr vendimin e papritur dhe të gjithë duhet të keni KUJDES tani e...

Vendimi më i fundit i Facebook do të bëje që në faqet e gjithsecilit të fshihen postime që kanë informacion të rremë ose që nxisin dhunë. Politikat e reja...

“Eja rregullojmë shtëpinë, se mos vjen njeri”/ 10 Shprehjet që nuk u thuhen fëmijëve

Nga Klodiana Beshku Disa shprehje nga jeta e përditshme, të cilat nuk do të doja t’ia thosha fëmijës sim Shoqëria shqiptare ka nevojë të ndryshojë; krahas nevojës për një sistem vlerash...

Çmenduri, ja sa shpenzojnë shqiptarët për jetën e natës. Një tavolinë ka shpenzuar deri...

Net të çmendura në diskoteka dhe skena moderne? Ka ardhur koha që të harroni Ibizën dhe Las Vegasin. Turistët mund ta gjejnë atë dhe në destinacionin që po bëhet...

Kujdes nga uji me akull në lokale! Mjekët japin alarmin: Janë shtuar rastet me...

Në ditët e nxehta të verës, uji apo pijet freskuese shoqërohen me akull. Por, ndërsa ne blejmë ujin për të mos konsumuar ujin e rrjetit publik, rrezikojmë që mikrobet...

Mori Babanë e Moshuar në Restorant dhe u Dha të Gjithëve Mësimin e Jetës

Një bir mori babanë e tij të moshuar në një restorant një mbrëmje, për një darkë sëbashku. Babai ishte shumë i vjetër dhe i thyer nga mosha e ndërsa...

Shkodra 3 ditë pa energji elektrike, OSHE njofton për zonat ku do ndërpritet energjia

Njoftim për abonentët e rajonit Shkodër Në kuadër të masave për mbarëvajtjen e furnizimit me energji elektrike gjatë sezonit turistik, drejtoria e tensionit të lartë e rajonit të Veriut do...

Çfarë duhet të dini kur fëmija juaj meket nga të qarat e mbetet pa...

Fëmijët kanë një zakon që të mbajnë frymën. Rreth 1 në 20 fëmijë përjetojnë momente kur “ngelen pa frymë”. Ata mund të fillojnë nga gjashtë muaj, por ndodhin veçanërisht...

Po shuhemi? Jo vetëm s’po lindin fëmijë, por dhe mijëra të mitur po braktisin...

Fenomeni i eksodit në Shqipëri ka mbi 28 vjet që nuk ndalet. Po të dhënat e viteve të fundit janë mjaft shqetësuese pasi po largohet dhe e ardhmja e...

Bllokohet Instagrami…!

Instagrami pritet të jetë rrjeti tjeter social që do të bllokohet nga Irani. Sipas zv-kryeprokurori i Iranit, Muhammed Musaddik, ndalimi i tij do të bëhet, pasi disa artistë në vend...

Lekët e shqiptarëve ikin me pushime jashtë, plot 142 milionë euro

Plot 142 milionë euro, origjina e të cilëve është e papërcaktuar për arsye të ndryshme, kanë fluturuar jashtë Shqipërisë në tremujorin e parë të këtij viti. Në publikimin e bilancit...

TE FUNDIT

Merkel i jep goditjen finale Ramës: Për Shqipërinë pati shumë debate, kam folur me...

Kancelarja Angela Merkel e ka bërë të qartë se Shqipëria nuk ka bërë mjaftueshëm për çeljen e negociatave, ndërsa vlerësoi me superlativa punën e...

“Gjermania ka rezerva ndaj Shqipërisë”, Angela Merkel shfaqet pa entuziazëm: Nuk diskutohet anëtarësimi…

Kancelarja gjermane Angela Merkel e cila ka mbajtur një konferencë për shtyp me median pas përfundimit të samitit të 28 vendeve të BE-së të...