“Unë nuk e dua Shqipërinë o vëlla, Kosova e ka kombëtaren e vet”

Komentatori kosovar Andin Lokaj i ka befasuar të gjithë me deklaratën e dhënë para pak minutash. I ftuar në emisionin “imazh” në Radio Televizionin e Kosovës, Lokaj deklaroi se nuk...

Këto janë detajet më të reja nga gjendja shëndetësore e kampionit të Formula 1,...

Në vitin 2013 ylli i ‘Formula 1’, Michael Schumacher, pësoi një aksident të rëndë duke bërë ski. Nga ai moment ai ra në gjendje koma dhe familjarët kanë preferuar të...

Kosova pësoi 5 gola në 45 minutat e para, trajneri humbet toruan në tunel...

Bernard Challandes, trajner karizmatik, nuk u përmbajt pas fundit të pjesës së parë teksa Anglia po fitonte 5-1 dhe Kosova kishte shënuar e para. Trajneri i ekipit “Dardan” u kap...

FOTO/ Shikoni si gëzimin e presidentit Ilir Meta kur shënoi Shqipëria

Fitorja e kombëtares shqiptare përballë asaj islandeze është përcjellur me gëzim edhe nga Presidenti Ilir Meta, nga tribuna VIP e stadiumit “Elbasan Arena”. Kreu i shtetit ishte i pranishëm në...

Fitore e “çmendur”, Shqipëria mposht Islandën mes spektaklit

Fitore e madhe për kombëtaren shqiptare. Futbollistët e drejtuar nga Edi Reja kanë mundur sonte në Elbasan Arena Islandën me rezultatin 4-2 duke marrë një triumf të rëndësishëm. Golat e...

Kapiteni Elseid Hysaj pas fitores me Islandën: Ende nuk e besoj se kam shënuar...

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore fantastike ndaj Islandës në “Elbasan Arena” duke fituar në shifrat 4-2. Një triumf që ishte i detyrueshëm për djemtë e Rejës, për...

LIVE Shqipëri-Islandë 4-2/ Vjen goli i katërt i kuqezinjve, shënon edhe Cikalleshi

Super ndeshje në "Elbasan Arena". Kombëtarja shqiptare po luan në këto momente ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian, aty ku përballë ka skuadrën e Islandës. Ndeshja aktualisht është 4-2...

Çmenden dardanët, Kosova tenton të pamundurën, Muriqi rihap sfidën me Anglinë

Kosova ka shënuar golin e tretë në përballjen ndaj Anglisë. Ekipi i Kosovës ka realizuar golin e tretë me anë të Muriqit. Pikërisht Muriqi realizoi nga pika e bardhë e...

Pasi iu bë “ters” Bayernit dhe Juventusit, Rama tani i “qepet” kombëtares shqiptare

Pak orë para ndeshjes që mbrëmjen e sotme Shqipëria do të zhvillojë përballë Islandës, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me ekipin kombëtar të futbollitaty ku lojtarët po...

Rudi Vatës i djeg xhani për kombëtaren, por i biri luan te Skocia

Në momentin e vështirë që po përjeton Kombëtarja e Shqipërisë, sikur të mos mjaftonin sulmet nga të gjitha anët, braktisja nga njerëzit të famshëm dhe të njohur në vend,...

TE FUNDIT

“3 dekada që ikim”/ Agim Xhafka: Deri sa të largohet i fundit që do...

Agim Xhafka përmes një statusi në rrjetet sociale ka publikuar një foto të anije “Vlora”, të gushtit të vitit 1991. Xhafka bashkëngjitur fotos, ka shkruar...

Luna Vjollca pozon super sensuale me bikini (Foto)

Moderatorja Luana Vjollca ka festuar me një foto provokuese faktin që fansat e saj shtohen dita ditës në rrjetin social Instagram. Ajo ka treguar se...