S’ka më njerëz të dëshpëruar nga Instagrami, eksperimenti që po kryhet në fshehtësi

Instagram ka konsideruar mundësinë e fshehjes së numrit të pëlqimeve nëpër foto në mënyrë që audiencat të mos shohin sesa persona kanë pëlqyer një postim individual. Një funksion i cili...

Skandali i Instagram, eskopozon fjalëkalimet e miliona përdoruesve

Instagram po përfshihet në të njëjtin skandal si Facebook. Fjalëkalimet e miliona përdoruesve janë ekspozuar në serverët e tyre. Në një postim, Facebook njoftoi se fjalëkalimet ishin në një tekst...

Facebook merr vendimin e rëndësishëm për miqtë që janë ndarë nga jeta

Të gjithë përdoruesit e Facebook janë shprehur të shqetësuar për shfaqen e ditëlindjeve të miqve të tyre të ndjerë dhe kanë kërkuar nga kompania që kjo të mos shfaqet...

Çfarë ka ndryshuar tani? Risia e re e WhatsApp do të na qetësojë të...

WhatsApp nga sot ka adhur me risi të reja. Tashmë askush nuk mund t’ju bëjë pjesë të grupeve të ndryshme pa marrë më parë aprovimin tuaj. Pra çdo përdorues WhatsApp...

Çfarë ndodh në 1 minutë në INTERNET?! Miliona mesazhet në rrjete sociale dhe shuma...

E keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh në 1 minutë në internet?! Shumë gjëra mund të ndodhin në një minutë. 60 sekonda mund të kalojnë me një të përpëlitur...

Po shkarkohet gati nga të gjithë, ky është aplikacioni që mund të nxjerrë Instagramin...

Aplikacioni ‘’Tik Tok’’ është duke konkurruar fortë ‘’Instagramin’’. Ky aplikacion kinez në një kohë mjaft të shkurtë është shkarkuar nga mjaft njerëz. Sipas ekspertëve të teknologjisë, ky aplikacion e ka...

INSTAGRAM sjell opsionin e shumëpritur që do t’ju lehtësojë punë! [FOTO]

Instagram ka sjellë një opsion të ri për të gjithë të apasionuarit pas blerjeve online. “Checkout on Instagram” i ofron mundësi të gjithë përdoruesve që të blejnë produkte duke...

Atë që Instagrami po teston këto kohë, me siguri do ta doni të gjithë

Në SHBA “Instagrami” ka nisur testimet në lidhje me një opsion ku të gjithë ne mund të blejmë produkte online direkt nga ky rrjet social. Kjo pasi Insta është kthyer...

RISI në Instagram! Ja çfarë do të kenë mundësi të bëjnë përdoruesit tani

Rrjeti social, Instagram, nuk do të jetë vetëm për të postuar foto dhe për të parë postimet që njerëzit nga mbarë bota hedhin në të. Sëfundmi përdoruesit do të...

Instagram sjell opsionin më të ri, duke ndryshuar totalisht mënyrën se si navigojmë në...

Instagram nisi si një platformë e dedikuar vetëm për fotografitë, por pasi u ble nga gjiganti Facebook, gjërat filluan të rrjedhin ndryshe, dhe Instagram po përditësohej me kohën. Si fillim...

TE FUNDIT

“Nëse i do për fëmijë mos merr”, fermerët “vrasës” injektojnë te frutat dhe perimet...

Rritja e produkteve me hormone është një rrezik i cili po shtohet dita-ditës. Në një vëzhgim në Kuçovë dhe Berat, Fiks Fare ka zbuluar...

Video shokuese/ Nëna godet me rrip fëmijët, bashkëjetuesi gjerman i hedh burrin nga shkallët

Kjo histori vjen nga Dortmundi i Gjermanisë me kërkesë të gjyshërve. Prindërit e Orest Malokut denoncojnë dhunën që bashkëshortja ushtron mbi djalin e tyre...