Se keni kuptuar? Pas kësaj, të gjithë do të kaloni më pak kohë në...

Instagrami ka një ndikim negativ për baterinë e telefonit. Rreth 37% e baterisë së celularit tuaj konsumohet kot duke parë të njëjtat foto dhe story. Që kur Instagrami kaloi...

Gafa e Sony, në vend të “trailer”-it poston filmin e plotë

Sony ka bërë një gabim të rëndë javën e kaluar. Filmi “Khali The Killer” është postuar i plotë në Youtube, në vend të “trailer”-it të tij. Në kanalin Youtube të...

Samsung mendon për çdokënd

Pasi Google deklaroi projektin Android Go, që do ishte një version i sistemit Android i dizenjuar për smartphone jo shumë të fuqishëm, kryesisht për vendet në zhvillim, tanimë dhe...

Apple dhe Google rrisin sigurinë e shoferëve

Sistemet e navigimit janë përhapur thuajse në të gjithë modelet e reja të makinave të prodhuara së fundmi.Tanimë ato janë bërë të pa zëvëndësueshme për shoferët, por ama kanë...

Nuk pritej! Mësohuni me idenë, iPhone-t e ardhshëm s’do ta kenë fare këtë veçori!

Kur nxorri në treg iPhone 7, Apple hoqi qafe portën e kufjeve. Çdo telefon i dalë në treg pas tij nuk ka portë kufjesh dhe ky është realiteti i...

Nëqoftëse përdorni Android i’a vlen të dini për këtë rrezik

Problemet në lidhje me sigurinë kane qënë te shumta ne botën e teknologjisë kohët e fundit. Pas bujës së madhe që pati një keqfunksionim i procesoreve, i cili I...

“Story” me muzikë në Instagram

Përdoruesit e Instagramit tashmë mund të shtojnë muzikë në “Story”-t e tyre, duke bashkuar fotot ose videot me këngët e preferuara. Nga sot, në menunë e “stickers”, aty ku Instagrami...

Whatsapp njofton ndryshimin e madh. Lajm i tmerrshëm për përdoruesit

Whatsapp ka njoftuar në mënyrë të fshehtë një ndryshim të madh në shërbimin e tij, që do të trishtojë shumë persona që e përdorin atë për të komunikuar me...

Instagrami vjen me ndryshimin e shumëpritur

Instagrami vjen me një risi të re me të cilën duket se konkuron YouTube. Risia e rrjetit social e njohur me emrin “IGTV”, ndihmon në shpërndarjen e videove. Kompania po...

Apple dënim me miliona për shkak të gabimit

Kompania Apple sot është dënuar me rreth 6,6 milionë dollarë amerikanë nga një gjykatë australiane për shkak të pohimeve të rreme të konsumatorëve se kompania refuzon të rregullojë modelet...

TE FUNDIT

Thirrja publike e akademikut: Koha që të veprojmë, pasiviteti dhe gjumi janë të pafalshme…

Akademiku Artan Fuga i është drejtuar me një thirrje të hapur stafeve të universiteteve që të reagojnë dhe veprojnë sipas të gjitha të drejtave...

Kemi lloma lle wi_fi” turizmi ne vendin tone

Për të gjithë ju që menduat se foto e meposhtme është “Phoshop”, na lini t’ju themi se gaboheni! E shkrepur në një prej plazheve të...