Këtë pranverë, këto vende shqiptare mos i lini pa vizituar

Përveç vendeve të njohura tashmë, Shqipëria ka edhe shumë zona fantastike që s'vizitohen shpesh, më tepër për shkak të mosnjohjes. Pak kohë më parë, realizuam një artikull në Anabel.al...

Sipas të huajve, këto 25 vende duhen vizituar me PATJETËR në Shqipëri!

Nxitur nga fakti që Shqipëria është kthyer në një destinacion interesant për turistët e Europës Veriore, në një artikull të gjatë, blogu i udhëtimeve “Swedish Nomad” ka renditur 25...

Shkodra gati për sezonin turistik, çfarë kërkojnë pushuesit

Rajoni i Shkodrës është bërë gati për të pritur turistë dhe pushuesit për këtë sesozn. 80 përqind e kapaciteteve janë prenotuar, ndërsa muzetë, kalaja dhe shtëpitë karakteristike janë më...

Suedia rekomandon 15 plazhet më të bukura shqiptare (Foto)

Shqipëria po mbush gjithmonë e më shumë listat e vendeve që sugjerohen nga kompani e blogje të njohur udhëtimi, si destinacione për të mos u humbur. Shqipëria është shndërruar shumë...

Razma, mrekullia e alpeve

Mes bjeshkëve te bekuara dhe kullotave alpine, ky fshat vetem 40 km larg qytetit të Shkodrës të dhuron ndjesinë e lirisë. Rrëzë malit të Veleçikut 1724 m mbi nivelin e...

Fishta, pika turistike që po tërheq vëmendjen e vizitorëve

Fshati Fishtë që është lindur dhe rritur, Homeri letrave shqipe poeti At Gjergj Fishta, është destinacioni i duhur për të takuar të shkuarën dhe shijuar turizmin aktual. I krijuar në...

Mediat Britanike, Shqipëria po aq e preferuar sa Zelanda e Re, Sri Lanka apo...

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë shpesh jehonë turizmit shqiptar. Por ende pa u mbyllur ky vit, mediat ndërkombëtare e shohin vendin tonë si një destinacion atraktiv turistik për verën...

Media spanjolle: “Shqipëria, xhevahiri i Ballkanit”

Një nga mediat më të njohura në Spanjë, Telemundo, përmes një artikulli të fundit fton spanjollët anembanë botës që të vizitojnë Shqipërinë, xhevahirin e Ballkanit. Sipas tyre, është një nga...

Parku Kombëtar Theth, destinacioni i fundjavës dhe i turistëve të aventurës

Parku Kombëtar Theth mirëpret këtë fundjavë vizitorët me një pamje madhështore ku dëbora ka zbardhur gjithçka dhe turistët e aventurës mund të eksplorojnë shtigje interesante. Parku Kombëtar Theth i cili...

Nuk e njihni, por vendi më i mrekullueshëm sipas Instagramit ndodhet shumë afër Shqipërisë

Bora Bora, ishujt nëpër botë apo Parisi i dashurisë gjithnjë janë parë si destinacionet më të mrekullueshme për t’u vizituar. Por Instagrami me vendndodhjet e tij tregon tjetër gjë. Ujëvara Bigăr...

TE FUNDIT

“Nëse i do për fëmijë mos merr”, fermerët “vrasës” injektojnë te frutat dhe perimet...

Rritja e produkteve me hormone është një rrezik i cili po shtohet dita-ditës. Në një vëzhgim në Kuçovë dhe Berat, Fiks Fare ka zbuluar...

Video shokuese/ Nëna godet me rrip fëmijët, bashkëjetuesi gjerman i hedh burrin nga shkallët

Kjo histori vjen nga Dortmundi i Gjermanisë me kërkesë të gjyshërve. Prindërit e Orest Malokut denoncojnë dhunën që bashkëshortja ushtron mbi djalin e tyre...