FOTO/ Tirana nën pushtetin e vetetimave, mos i humbisni pamjet fantastike…

Këto janë imazhet mahnitëse të vetetimave dhe rrufeve të një natë më parë në Tiranë. Shijoni pamjet e pas mesnatës së sotme në Tiranë të realizuar nga fotografi i talentuar...

“Turistët kanë vjedhur në restorante gjëra nga më të çuditshmet”

Auron Tare, ish drejtori i Agjencisë së Bregdeteve duke komentuar mbi rastin e 51-vjeçarit Mihal Kokëdhima tha në emisionin “Opinion”, se për ngjarjen me faj është dhe gudia shoqëruese...

Perla natyrore e krahinës së Kelmendit (nga Marin Mema)

Alpet shqiptare janë sa epike e të vrazhda, po aq tërheqëse dhe misterioze për historitë që fshehin. Atje janë zhvilluar beteja të mëdha, e jeta duket aq e vjetër...

Dita e Verës, festimet mund të shtyhen për shkak të shiut

Festimet për Ditën e Verës javën e ardhshme në kryeqytet, mund të shtyhen. Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, njoftoi të shtunën në Twitter, se Bashkia ka përgatitur 50 aktivitete...

Era e fortë përmbys kamionët ne Lezhe

Era e fortë ka shkaktuar probleme në aksin Lezhë-Milot. Të paktën tre kamionë janë përmbysur në këtë aks, fatmirësisht pa pasoja në njerëz. Për shkak të përmbysjes së kamionëve, në...

Pas Dardhës, edhe Thethi zbardhet nga bora (Foto)

Ashtu siç ishte parashikuar nga meteorologët, pas juglindjes së Shqipërisë reshjet e dëborës do të zhvendoseshin në verilindje e pse jo edhe në veriun e vendit. Pamjet që vijnë nga...

“Azizi”, filmi ku “aktrojnë” ata që kanë përjetuar tmerret e komunizmit në Shqipëri

Me datë 25 tetor, në Kinema Millenium, do të shfaqet filmi “Azizi” nga Luljeta Progni. Subjekti i filmit “Azizi” është ngritur nëpërmjet rrëfimeve të të mbijetuarve nga kampet më famëkeqe...

Njoftim i rëndësishëm të cilin të gjithë banoret e Velipojes duhet ta lexojnë patjetër:

N J O F T I M Njoftohen të gjithë banorët dhe pushuesit në Plazhin e Velipojës se për arsye të një defekti në tubacionin kryesor që furnizon Velipojën me...

Jo vetëm Lumi i Shalës, Lugina e Kirit një perlë turistike në Shkodër

Nga Besar Bajraktaraj Bukuritë natyrore në qytetin e Shkodrës, nuk kanë të “mbaruar”. Nëse mendoni që destinacioni turistik i zbuluar së fundmi në Lumin e Shalës, është i fundit në...

KUSHTET SI NË MESJETË, AKU BLLOKON E GJOBIT RESTORANTET

Gjatë sezonit veror janë kryer një vazhdimësi kontrollesh nga AKU-ja, në mjaft subjekte, kryesisht në zonat bregdetare, me qëllim rritjen e sigurisë dhe cilësisë ushqimore. Konkretisht, gjatë aksionit që AKU...

TE FUNDIT

Me shall pioneri në qafë, Braçe flet me gjuhën e Enver Hoxhës kundër vendeve...

Zëvendës kryeministri Erion Braçe gjatë një fjalimi para qytetarëve në Lushjnje. Nuk është përmbajtur ndaj vendeve skeptike të Bashkimit Europian për Shqipërinë, duke sulmuar disa...

Merkel i jep goditjen finale Ramës: Për Shqipërinë pati shumë debate, kam folur me...

Kancelarja Angela Merkel e ka bërë të qartë se Shqipëria nuk ka bërë mjaftueshëm për çeljen e negociatave, ndërsa vlerësoi me superlativa punën e...