Vettingu dhe një barcaletë për faturinon e autobusit qytetas të Shkodrës…

Shkarkimi sot nga KPK-ja i gjyqtarit të Gjykatës së Lartë Artan Broci nuk e di pse më ktheu në vemendje një barcaletë të famshme të para 1990- ës në...

Këngëtarit të njohur shqiptar i vjen në majë të hundës Shqipëria dhe vendos të...

Ai e ka shprehur troç zhgënjimin që ka pësuar në vendin e tij, gjë që e ka bindur edhe të largohet përgjithmonë nga Shqipëria. Ai bashkë me vëllanë e tij...

Çmimi i “çmendur” i një makiatoje në jug

Tema që i shqetëson së tepërmi turistët shqiptarë gjatë verës, janë çmimet e kripura në bregdetin e jugut. Jo pak herë, përmes faturave, janë denoncuar në rrjetet sociale çmimet absurde...

10 destinacionet kryesore turistike në Shqipëri

Sarandë Butrint –Syri i Kaltër- Gjirokastër Saranda dhe zona përreth saj përbëjnë një prej destinacionet turistike ne Shqiperi. Qyteti antik i Butrintit gjendet vetëm 18 km. nga Saranda. Kjo është pika...

Velipoja – plazhi perfekt në veriun e nxehtë

Velipoja me plazhin e saj është vendi turistik më i frekuentuar në veriun e vendit.. Plazhi ndodhet vetëm 30 km nga qyteti i Shkodrës dhe rruga është e rikonstruktuar....

ÇFARË MBETI NË THETH PAS “ZA FEST” (koment)

“Za fest” ishte aktiviteti qe organizohej per here te dyte ne Thethin e bukur. Nje vit me pare ky aktivitet terhoqi aq shume vemendjen e te gjithe Shqiperise saqe...

“Shkova të eksploroj Shqipërinë. Ja pse do të kthehem gjithmonë” (FOTO GALERI)

Shqipëria, ky vend i vogël në gadishullin e Ballkanit, e ka lënë pas tashmë kohën kur ishte e izoluar për pothuaj pesë dekada, për shkak të regjimit komunist. Tani,...

Zakonet e çuditshme të shqiptarëve, që u bëjnë shumë përshtypje të huajve

Balkanista është blogu i një britanikeje e cila është e dashuruar me Ballkanin. Prej 11 vitesh ajo është shkëputur nga Londra dhe së fundmi është zhvendosur në Tiranë, ku...

BREGDETI I JUGUT PERLA E TURIZMIT DETAR, GJIPEA MË BEFASUESJA

Plazhi i Gjipesë apo siç njihet ndryshe Kanioni i Gjipesë është një ndër plazhet më të bukura të rivierës shqiptare. Kanioni nis që nga rruga nacionale, mes fshatit Ilias...

TE FUNDIT

VROJTUESI BREGDETAR NE VELIPOJE RIKTHEN NË JETË PUSHUESIN 15-VJEÇAR

Ndërhyrja në kohë e një vrojtuesi sot në Plazhin e Velipojës, i ka shpëtuar jetën një 15-vjeçari që rrezikoi të mbytej. Rodens Lesha i ka...

Voltana Ademi nuk dorëzon postin e kryebashkiakes në Shkodër, qeveria i bllokon fondet

Sot Ministria e Financave dhe Ekonomisë, Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit kanë penguar funksionimin e Bashkisë së Shkodrës. Lajmi bëhet i ditur nga Bashkia Shkodër...