img_5930.jpg

TE FUNDIT

Pas stuhisë, formohet “syri” fenomeni i çuditshëm në qiell

Sarah Hodges ka fotografuar ‘syrin e përsosur të stuhisë’ vetëm disa çaste pasi stuhia ‘Ciara’ shkaktoi dëme të jashtëzakonshme në Britani, Irlandë dhe më...

20 Shkurt/ Sot, 29 vite nga rrëzimi i shtatores së Enver Hoxhës

Sot kujtohet dita e rënies së bustit të Enver Hoxhës, 29 vjet më parë në qendër të kryeqytetit. Mijëra qytetarë u ngritën më 20 shkurt...